Двор светилка серија WGLED235 - Кина Ecofr LED осветлување

Двор светилка серија WGLED235

Краток опис:

Примена обемот: Осветлување на сенка патишта, Binjiang патишта, деловни простории, плоштади, дворови, паркови и други рекреативни места high-end. Материјал и карактеристики: Школката на алуминиум се третираат од страна на анти-корозија електростатско прскање. сијалицата е направен од високо квалитетен челик, третирани топло поцинкуван и спреј. Висока јачина и висок квалитет компјутер покритие, високо пренос на светлината. рефлектор на решетката е направен од висок квалитет на олово и е внимателно дизајнирана да ги подметне кривата на светлината дистрибуција ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена обемот:

  Осветлување на сенка патишта, Binjiang патишта, деловни простории, плоштади, дворови, паркови и други рекреативни места high-end.

  Материјал и карактеристики:

  школка алуминиум се третираат од страна на анти-корозија електростатско прскање.

  сијалицата е направен од високо квалитетен челик, третирани топло поцинкуван и спреј.

  Висока јачина и висок квалитет компјутер покритие, високо пренос на светлината.

  рефлектор на решетката е направен од висок квалитет на олово и е внимателно дизајнирана да ги подметне светлина поделба на лакот ефикасно да го контролираат отсјај.

  Интегриран електрични жици одбор, сместени во телото.

  304 од не'рѓосувачки челик завртки за прицврстување, безбедна и убава.

  Висина за инсталација на 2-4 метри

  Извршување стандард GB7000.1

  класа I

  2

  T echnical параметар

  лампи  model Моќност (W Работен напон (V) Светлосен флукс (LM) температура на бојата (K) Ra (>) Агол зрак (  °  ) LED (честички) Должина L * W * H(ММ)
  WGLED234 30W 220V 1350 3000/600 75 120 30 3500 * 585 * 585

  3 4


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Онлајн Chat!