Двор светилка серија WGLED220 - Кина Ecofr LED осветлување

Двор светилка серија WGLED220

Краток опис:

Тоа се користи за осветлување на јавни места како што се мали и средни плоштади, населби, блокови, одење улици, паркови, итн материјал и карактеристики: алуминиумска легура украсениот светилка, третирани од страна на анти-корозивен електростатско прскање. сијалицата е ПММА. Висока јачина силиконски печат прстен, погоден за сите временски услови употреба. На интегриран ожичување одбор е ставен во фенер. 304 од не'рѓосувачки челик завртки за прицврстување, безбедна и убава. Користете извор на светлина LED / 50W извор на светлина. Извршување stan ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Тоа се користи за осветлување на јавни места како што се мали и средни плоштади, населби, блокови, одење улици, паркови, итн

  Материјал и својства: легура на алуминиум тело лиен светилка, се третира со анти-корозивен електростатско прскање.

  сијалицата е ПММА.

  Висока јачина силиконски печат прстен, погоден за сите временски услови употреба.

  На интегриран ожичување одбор е ставен во фенер.

  304 од не'рѓосувачки челик завртки за прицврстување, безбедна и убава.

  Користете извор на светлина LED / 50W извор на светлина.

  Извршување стандард GB7000.1

  класа I

  IP55

  Светлина крива дистрибуција

  лампи  model Моќност (W Работен напон (V) Светлосен флукс (LM) температура на бојата (K) Ra (>) Агол зрак (  °  ) LED (честички) Должина L * W * H
  WGLED200 30 220V 2700 3000/600 75 60 1 3000 * 200*200
                   

  222 333


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!