Двор светилка серија WGLED360 - Кина Ecofr LED осветлување

Двор светилка серија WGLED360

Краток опис:

Примена обемот: Осветлување на сенка патишта, Binjiang патишта, деловни простории, плоштади, дворови, паркови и други рекреативни места high-end. Материјал и карактеристики: Тоа се третира од страна на анти-корозија електростатско прскање. сијалицата е направен од високо квалитетен челик, третирани топло поцинкуван и спреј. Висока чистота елоксирани алуминиумски рефлектор обезбедува одлични оптички перформанси. Отпорни на висока температура калено стакло, висока пропустливост. Интегриран електрични жици одбор, сместени во бо ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Шенжен
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Примена обемот:

  Осветлување на сенка патишта, Binjiang патишта, деловни простории, плоштади, дворови, паркови и други рекреативни места high-end.

  Материјал и карактеристики:

  Тоа се третира од страна на анти-корозија електростатско прскање.

  сијалицата е направен од високо квалитетен челик, третирани топло поцинкуван и спреј.

  Висока чистота елоксирани алуминиумски рефлектор обезбедува одлични оптички перформанси.

  Отпорни на висока температура калено стакло, висока пропустливост.

  Интегриран електрични жици одбор, сместени во телото.

  304 од не'рѓосувачки челик завртки за прицврстување, безбедна и убава.

  Висина за инсталација на 2-4 метри

  Извршување стандард GB7000.1

  IP55

  T echnical параметар

  лампи  model Моќност (W Работен напон (V) Светлосен флукс (LM) температура на бојата (K) Ra (>) Агол зрак (  °  ) LED (честички) Должина L * W * H(ММ)
  WGLED360 60W 220V 4800 3000/600 75 120 60 4000 * 815 * 300

  2 3


 • Претходно:
 • Следно:

 • WhatsApp Онлајн Chat!